Palinkėjimų maišeliai, žvakė, palinkėjimų knyga, pasižadėjimų kopijos

Krikštynų planas krikštatėviams

Ilgus mėnesius galvojau, kaip čia pasiruošti krikštynoms. Tiesą sakant, kai reikėjo pradėti, tai viską padariau per savaitę. Žinoma reikėjo pasistengti nieko nepamiršti.
Pirmiausią, ką turėtų pasidaryti būsimi krikšto tėveliai, tai KRIKŠTYNŲ PLANĄ.  Jis taip pat reikalingas tam, kad galėtumėte stebėti ar viską padarėte, ką buvote suplanavę ir nereikėtų lakstyti į parduotuves dėl menkiausių smulkmenų.

Šiandien aš noriu su Jumis pasidalinti savo  krikštynų planu, kuris man labai padėjo nepasimesti šventės pasiruošimui.

KRIKŠTYNŲ PLANAS KRIKŠTATĖVIAMS

1. Sužinoti svečių sąrašą. Kai žinomas svečių sąrašas, tada gali pasiplanuoti kokias dovanėlias darysi ir kiek jų ruošti. Štai kaip atrodė mano paruoštos dovanėlės svečiams.

2. Sužinoti krikštynų datą.
3. Nupirkti rūbelius krikštukei. Tuo dažniausiai rūpinasi krikšto mamos. Nesvarbu, ar krikštyjate mergaitę ar berniuką, jums reikės nupirkti baltus drabužėlius, skraistę, batus, žvakę, papuošimą prie žvakės, baltą nosinaitę, kuria nuvalysite užpiltą aliejuką krikštynų metu.
4. Pasiruošti pintinę su saldainiais ir šampanu. Mes naudojome vaikišką šampaną, kurį galima gerti ir viešose vietose. Vietoj įprastų šokoladinių saldainių nupirkome daug sveriamų saldainių ant pagaliukų. Užsisakėme daug helinių balionų, kuriuos ir prisirišome prie pintinės.
5. Sužinoti kokioje bažnyčioje vyks ceremonija. Mūsų atveju krikštynos vyko Vilniaus centre. Pasiruoškite atvažiuoti ankščiau, kad rastumėte, kur pasistatyti automobilį. Taip pat svarbu žinoti, kad bažnyčioje, jei krikštijama mergytė – ją laiko krikšto mama, o skraistę laiko krikšto tėtis, jei krikštijamas berniukas tai atvirkščiai.
6. Sužinoti kur vyks šventė. Mes tarp ceremonijos ir atvykimo į užsakytą kavinę turėjome dar kelias valandas, jei jūs rengiate kokias nors dekoracijas, tai svarbu laiku jas ten nugabenti ir papuošti salę.
7. Prisidėti prie salės papuošimo (pagaminti puošimo elementus arba juos nupirkti).
8. Pasiruoši vaiko taisykles tėveliams. Jei sekate mano blogo įrašus, tai atpažinsite iš ankstesnio darbelio vaiko taisykles tėveliams.

   

9. Pasiruošti pasižadėjimus seneliams, broliui (Čia leiskite pasireikšti Jūsų fantazijoms).

     

10. Padaryti (nupirkti) krikšto kraitelio dėžutę. Šis darbelis vienas iš mėgiamiausių. Visi galite pasidaryti kažką panašaus ar dar gražesnio.

     

11. Padaryti (nupirkti) palinkėjimų knygą, pasiruošti kelis žaidimus. Aš nuspręndžiau palinkėjimų knygą pirkti. Jose ne tik daug palinkėjimų galėsite palikti, bet ir pridėti šventės  nuotraukų. Manau krikšto vaikui tokią knygelę pavarčius po daugelio metų turėtų palikti nemažai  gerų emocijų.
12. Pasirūpinti krikštadukros ar krikštasūnio dovanomis. Galimos dovanos: grandinėlė su medalijonu, dėžutė pirmajam dantukui, sidabrinis šaukštelis su išgraviruotais duomenimis apie gimimo datą, svorį, laiką ir t.t. Mes nupirkome auksinę grandinėlę su medalijonu ir padarėme gyvenimo akimirkų albumėlį. Visos šios gėrybės taip pat bus saugomos krikšto kraitelio dėžutėje.

     

Taip pat galite vadovautis ir senoviniais papročiais, kai krikšto mamos vaikams dovanodavo:

  • česnako skiltelę, kad saugotų nuo piktosios dvasios;
  • riestainių, kad čiulptuko nereikėtų;
  • cukraus, kad pienas saldus būtų;
  • vilnones kojines, kad nesušaltų ir sveikas būtų;
  • angeliuką, kad angelą sargą įsigytų;
  • šiaudinį sodą, kad lemtų lengvą gyvenimą;
  • mažą pintinėlę, kad turėtų kur velykinį margutį įsidėti;
  • muilą ir lininį rankšluostį, kad tvarkingas ir švarus būtų;
  • šermukšnio šakelę, kad nuo piktų laumių saugotų. Ją rankoje reikia laikyti visos kelionės metu į bažnyčią;
  • į batuką įpilti žiupsnelį druskos, kad pikta akis nenužiūrėtų.

13. Pagaminti Širšių medų (Širšių medų gaminau švečiams ir artimiesiems).

Jums reikės:

  • 1 stiklinės cukraus pudros;
  • 1 indelio kondensuoto pieno;
  • 6 kiaušinių trynių;
  • 100 g spirito.

Paruošimas:

Cukraus pudrą su tryniais išsukame iki baltumo. Tada supilamas kondensuotas pienas ir vėl gerai išmaišoma. Toliau spirito eilė (spirita pilkite iš lėto vis pamaišydami), o tada vėl gerai pasidarbuokite plakikliu. Gautą medų reikia sukrėsti į indelius ir leisti šiek tiek pastovėti (geriausia parą).
Taip pat, kiek visur ieškojau informacijos, teigiama, kad tokio širšių medaus galiojimo laikas yra apie 1 mėnesį.

14. Nupirkti dangaus žibintus. Mes buvome paruošę palinkėjimų korteles. Jas pririšome prie dangaus žibintų ir kiekvienam svečiui leidome paleisti po žibintą su jo palinkėjimu krikšto vaikeliui.

14.  Pabaigai pasiruoškite tostą ar palinkėjimą, kad galėtumėte visiems padėkoti už tai, kad tokią gražią progą jie buvo kartu.

Lyg ir nieko nepamiršau. Šventė praėjo tikrai gražiai. Planą įvykdžiau, gal ir netobulai, bet jis man padėjo nepasimesti. Tikiuosi mano patirtis padės kam nors patirti gražių akimirkų rengiant mažylių šventes. Linkiu gerai praleisti laiką ir  įamžintų gražias akimirkas nuotraukose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *